Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Kurşun asit pil ile lityum pil arasındaki fark nedir?
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-0731-84282664
Şimdi İletişime Geçin

Kurşun asit pil ile lityum pil arasındaki fark nedir?

2021-04-28

hakkında en son şirket haberleri Kurşun asit pil ile lityum pil arasındaki fark nedir?

Kurşun asit pil ile lityum pil arasındaki fark nedir?

 

Şu anda piyasada kurşun asitli piller ve lityum piller bulunmaktadır.Kurşun asitli piller ile lityum piller arasındaki fark nedir?

 

① Fiyat açısından, lityum pilin daha iyi ısı dağılımı işlevi ve dayanıklılık işlevi nedeniyle, paketlemeden sızdırmazlığa kadar olan üretim süreci de çok katıdır;Bu nedenle üretim maliyeti kurşun asitli akülere göre çok daha yüksektir.

 

② Pozitif elektrotun ana bileşeni kurşun dioksittir ve negatif elektrotun ana bileşeni kurşundur;Akü şarj edildiğinde, hem pozitif hem de negatif elektrotların ana bileşeni kurşun sülfattır.

hakkında en son şirket haberleri Kurşun asit pil ile lityum pil arasındaki fark nedir?  0

                      (Kurşun asit bataryanın yapı şeması)

 

Lityum pilin çalışma durumunda, pozitif elektrotun ana bileşeni manganez dioksittir ve negatif elektrotun ana bileşeni, lityum metal veya sulu olmayan elektrolit çözeltisi kullanan sentetik metalidir;Şarj durumunda genellikle katot malzemesi olarak lityum alaşımlı metal oksit, anot malzemesi olarak grafit ve pil olarak susuz elektrolit kullanılır.

hakkında en son şirket haberleri Kurşun asit pil ile lityum pil arasındaki fark nedir?  1

Lityum pilin yapı şeması)

 

③ Hafıza etkisi farklıdır.Bir süre sonra pil uyku durumuna geçer ve kapasite normal değerin altındadır;Kurşun asit bataryanın hafıza etkisi olacaktır, bu nedenle bataryayı etkinleştirmek ve normal kapasitesini geri yüklemek için özel yöntemler ve ekipman gereklidir;Lityum pil, hafıza etkisi olmaksızın kendine has özelliklere sahiptir.Pili etkinleştirmek ve normal kapasitesini geri yüklemek için yalnızca 3-5 normal şarj boşaltma döngüsüne ihtiyacı vardır.

 

④ Kurşun-asit pillerin hizmet ömrü genellikle sadece iki yıldır ve tam şarj deşarj döngülerinin sayısı genellikle 300'den azdır. Lityum pilin hizmet ömrü dört ila beş yıldır.Dayanıklıdır ve 500 defadan fazla tamamen şarj edilip boşaltılabilir.

 

⑤ Çevre koruma çabaları farklıdır.Çevre koruma politikaları kapsamında, çevreyi korumak ve kirliliği azaltmak amacıyla kurşun-asit pillerin üretiminde, kullanımında ve geri dönüşümünde uygunsuz muameleden kaynaklanan kirlilik söz konusudur.Bununla birlikte, mükemmel paketleme ve sızdırmazlıkları nedeniyle lityum piller nispeten çevre dostudur.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite EV Pil Paketi Tedarikçi. telif hakkı © 2021-2024 ctsbattery.com . Her hakkı saklıdır.