Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Güç pili montajının temel süreci
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-0731-84282664
Şimdi İletişime Geçin

Güç pili montajının temel süreci

2023-07-05

hakkında en son şirket haberleri Güç pili montajının temel süreci

Elektrikli araçların önemli bir bileşeni olan güç pillerinin sıcaklık, güvenlik ve performans açısından çok yüksek gereksinimleri vardır.Bu nedenle, güç pillerinin montajı da elektrikli araç montajının odak noktası haline geldi.

 

Güç pili montajının temel süreci:

 

Güç pil sistemi, BMS pil yönetim sistemi, çoklu pil modülleri ve muhafazalardan oluşan karmaşık bir sistemdir.Bunların arasında, pil paketi birden çok modülden oluşur ve her modül, seri ve paralel bağlanmış birden çok pil hücresinden oluşur.

 

Güç pil paketinin montajı, temel olarak birden fazla modülü düzenlemek ve sabitlemek ve bağlantı kutusunu kontrol etmek içindir.Montaj işlemi sırasında birçok istasyon güvenli bağlantılara dahil olur ve bu montaj işlemleri aracın ve araçta bulunanların güvenliği ile doğrudan ilgilidir.

 

Güç pil paketinin anahtar montaj işlemi aşağıdaki gibidir:

 

1.Yüksek ve alçak gerilim bağlantı düzeneği:

 

Pil takımı ve BMS üzerinde çok sayıda yüksek ve alçak gerilim konnektörü vardır.Bu arayüzlerin montaj özellikleri şunları içerir:

> Güvenlik bölümlerinin veri geri bildirimi toplaması gerekir ve sensör araçları kullanılmalıdır;

> Sıkarken, genellikle bir el aleti ve bir el aletidir.Kolay kavrama ve sıkma için tabanca tipi bir alet kullanmak en iyisidir;

> Tork aralığı geniş değildir, bu nedenle kompakt bir alet seçmek en iyisidir.

hakkında en son şirket haberleri Güç pili montajının temel süreci  0

 

2.Yüksek gerilim kablo demetinin montajı

Akü takımında bağlanması ve monte edilmesi gereken toplam pozitif ve toplam negatif yüksek voltaj kablo tesisatı vardır.Modül şarj edildiğinde bu kısma bağlanan voltaj yüzlerce volt kadar yüksektir.Genellikle iş istasyonunun zemini, yüksek voltaj korumalı bir iş istasyonu olan yalıtılacaktır.

Ayrıca montajda izolasyon işlemi de gerekmektedir.İş istasyonunun bu kısmının yalıtım işlemi, yalnızca akünün güvenliğini etkilemez, aynı zamanda operatörün güvenliğini de etkiler.

 

3.Yüksek gerilim bağlantısı ve montajıotobüsçubuk

Yüksek voltajlı bara, modüller arasındaki iletimi bağlamak için kullanılır.Akım büyüktür ve yoğun olarak kullanılır ve montajı karmaşıktır.Pil iletiminin anahtar yapısı olarak, montaj güvenliği de çok önemlidir.Montajın ihmal edilmesi pilin kısa devre yapmasına neden olabilir.

 

4.ModulBENkurulum

Pil takımı birden çok pil modülünden oluşur.Akü modüllerinin montajı orta derecede sıkılık gerektirir ve her bir yapısal bileşen, akünün içindeki dış kuvvetlerden kaynaklanan deformasyonu veya hasarı önlemek için yeterli güce sahiptir.

Akü modülü, seri ve paralel bağlı çok sayıda güç hücresinden oluşur.Pil modülünün montajı, pil modülünü alüminyum kutuya sabitlemelidir.Modülün içinden geçmek ve kutunun altındaki somuna sabitlemek için genellikle uzun cıvatalar kullanılır.Yerden tasarruf etmek için bazı pil takımları çift katmanlı modül şeklini alır ve üst modülü sabitlemek için montaj modülü braketleri bulunur.

 

hakkında en son şirket haberleri Güç pili montajının temel süreci  1

 

5.Kapak kurulumu

Hafiflik ve geliştirilmiş verimlilik ihtiyaçlarını karşılamak için, pil paketleri genellikle alüminyum kasalar kullanır.Pil paketi alüminyum kasasının üst kapağı ile alt kutusunu bağlamak ve monte etmek için onlarca cıvata kullanılır.Cıvata sayısı fazladır ve dağılımı düzenlidir ve sıkma yönü dikey olarak aşağı doğrudur.Montaj sırasında, üst kapağın sıkma geriliminin eşit olarak dağılmasını sağlamak için sırayla sıkılmaları gerekir.

hakkında en son şirket haberleri Güç pili montajının temel süreci  2

 

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite EV Pil Paketi Tedarikçi. telif hakkı © 2021-2024 Hunan CTS Technology Co,.ltd . Her hakkı saklıdır.