Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Lityum demir fosfat piller nasıl şarj edilir? Lityum demir fosfat pilleri kullanmanın doğru yolu
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-0731-84282664
Şimdi İletişime Geçin

Lityum demir fosfat piller nasıl şarj edilir? Lityum demir fosfat pilleri kullanmanın doğru yolu

2022-12-30

hakkında en son şirket haberleri Lityum demir fosfat piller nasıl şarj edilir? Lityum demir fosfat pilleri kullanmanın doğru yolu

Lityum demir fosfat piller nasıl şarj edilir?

Lityum demir fosfat pilleri kullanmanın doğru yolu

 

Lifepo4 pillerin tam adı lityum demir fosfat pildir.Performansı özellikle güç uygulaması için uygun olduğundan, lityum demir fosfat güç pili adına "güç" kelimesi eklenir.

 

Şu anda, ana akım lityum demir fosfat pil pazarı, sırasıyla elektrikli otobüs pazarında ve elektrikli binek araç pazarında kullanılmaktadır.Lityum demir fosfatın yüklenmesi ile ilgili konular da genişletilmiştir.

 

Örneğin, lityum demir fosfat piller her gün şarj edilebilir mi, lityum demir fosfat pil herhangi bir zamanda şarj olur mu vb.

hakkında en son şirket haberleri Lityum demir fosfat piller nasıl şarj edilir? Lityum demir fosfat pilleri kullanmanın doğru yolu  0

 

O halde bugün lityum demir fosfat pillerin doğru şarj yöntemine bir göz atalım.

 

Lityum pil paketinin çalışma prensibi ile birleştiğinde, doğru kullanım yöntemi temel olarak üç yönü içerir:şarj, deşarj ve bakım.

 

1.Lityum pil paketlerinin doğru şarj yöntemi

 

İlk olarak, sığ şarj ve sığ deşarj ilkesi

 

İkincisi, tam şarj, aşırı şarjı önleyebilir.Endüstriyel endüstrideki lityum-iyon piller için, geçmişte piller kullanılırken şarj işlemi nispeten yavaştır.Tek bir şarj için 8-12 saat sürebilirken, lityum pil paketleri hızlı şarj sağlayabilir.Depolama piliyle aynı kapasiteye sahip bir lityum pilin bir seferde tamamen şarj olması yalnızca yaklaşık 4 saat sürer, bu nedenle şarj ederken dikkat edin ve lityum pil takımını depolama pilinin şarj süresine göre şarj etmeyin.

 

Sonunda, iki şeyi aynı anda kullanmamak en iyisidir.

Layman'ın tabiriyle, lityum pilin şarj olurken çalışmasına izin vermeyin.Bunun yapılamamasının temel nedeni de çok basit.Bu yaklaşım, lityum pil takımının hizmet ömrünü azaltacaktır.

 

hakkında en son şirket haberleri Lityum demir fosfat piller nasıl şarj edilir? Lityum demir fosfat pilleri kullanmanın doğru yolu  1

 

 

Yanlış kullanım pilin zayıflamasına neden olur ve bu da pil ömrünü etkiler.Aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir:

 

1. Düşük sıcaklıkta uzun süreli park etme.

Şu anda piyasada bulunan yeni enerji araç aküleri temel olarak iki türe ayrılır: üçlü lityum piller ve lityum demir fosfat piller.zayıflama fenomeni

 

2. Genellikle düşük pil ile şarj edin.

Lityum-iyon pillerin pil hafıza etkisi olmadığı için elektrikli araçlar, tıpkı akıllı telefonlarımız gibi kullanıldıkça şarj olabilen ve şarj olurken de şarjı bitmemeye çalışan araçlardır.

 

 

3. Gaza sert bir şekilde basın ve acil bir durumda fren yapın.

Elektrikli araçların bir özelliği, yani mükemmel hızlanma performansı olması nedeniyle, bazı araç sahipleri gaza çok fazla basmayı sever ve bu da acil frenlemeye yol açar.

Ancak, büyük akımın akünün iç direncini keskin bir şekilde artıracağı ve bu şekilde sık sık araç kullanmanın aküye zarar verebileceği açık olmalıdır.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite EV Pil Paketi Tedarikçi. telif hakkı © 2021-2024 ctsbattery.com . Her hakkı saklıdır.