Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Lityum Pillerindeki Düzgünlük Eksikliği Tehlikeleri
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-0731-84282664
Şimdi İletişime Geçin

Lityum Pillerindeki Düzgünlük Eksikliği Tehlikeleri

2023-09-22

hakkında en son şirket haberleri Lityum Pillerindeki Düzgünlük Eksikliği Tehlikeleri

Lityum pillerin tutarlılığı esas olarak kapasite, iç direnç ve açık devre voltajının tutarlılığına atıfta bulunur.Birlikte kullanılan tutarsız pil hücresi dizileri aşağıdaki sorunlara neden olabilir::

 

1) Kapasite kaybıKapasite açısından "barrel prensibine" uygun olan bireysel hücrelerden oluşan bir pil paketinin oluşumunu ifade eder.En kötü hücrenin kapasitesi tüm pil paketinin kapasitesini belirler..

 

Bataryanın aşırı şarj ve boşaltılmasını önlemek için, batarya yönetim sisteminin mantığı şöyle ayarlanmıştır:En düşük bireysel gerilim boşaltma kesme gerilimine ulaştığındaŞarj sırasında, en yüksek birim voltajı şarj kesme voltajına dokunduğunda şarjı durdurun.

 

Örnek olarak seri olarak bağlı iki pil alın. Bir pilin kapasitesi 1C iken diğerinin kapasitesi sadece 0.9C'dir.İki batarya aynı miktarda akım geçirir..

 

Şarj sırasında, küçük kapasiteli piller önce tam şarj edilmeli, şarj kesme durumuna ulaşmalı ve sistem şarj etmeye devam etmeyecektir.Küçük kapasiteli piller kaçınılmaz olarak ilk olarak tüm mevcut enerjiyi boşaltır., ve sistem derhal boşaltmayı durduracak.

 

Bu şekilde, küçük kapasiteli hücreler her zaman tamamen şarj ve boşaltılırken, büyük kapasiteli hücreler her zaman kapasitelerinin bir kısmını kullanır.Batarya paketinin kapasitesinin bir kısmı her zaman boş durur.

 

2) Hayat kaybıBenzer şekilde, bir pil paketinin ömrü en kısa ömrü olan pil hücresine göre belirlenir.En kısa ömrü olan batarya hücresinin küçük kapasiteye sahip olması çok olası.. Küçük kapasiteli batarya hücreleri her zaman aşırı çıkışla tam şarj ve boşaltılır, bu da muhtemelen ömrlerinin kilit noktasına ilk ulaşır.,Birbiriyle kaynaştırılmış bir grup batarya hücresi de onunla birlikte ölecek.

 

3) İç direnç arttıkça, farklı iç dirençler aynı akımdan geçer ve yüksek iç dirençli hücreler nispeten daha fazla ısı üretir.Bozulma hızını hızlandıracak ve iç direncini daha da artıracaktır.İç direnç ve sıcaklık artışı, yüksek iç dirençli hücrelerin bozulmasını hızlandıran negatif geri bildirim çiftini oluşturur.

 

Yukarıdaki üç parametreler tamamen bağımsız değildir. Derin yaşlanmayla hücreler daha yüksek iç direnci ve daha fazla kapasite bozulmasına sahiptir.Pil hücrelerinin performansındaki tutarsızlık üretim sürecinde oluşur ve kullanım sırasında derinleşir.Aynı batarya paketi içindeki hücreler zayıf kalır ve zayıflamaya hızlanır.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite EV Pil Paketi Tedarikçi. telif hakkı © 2021-2024 Hunan CTS Technology Co,.ltd . Her hakkı saklıdır.