Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Çin'in Güç Pili Kurulum Hacmi Dünya Çapında Birinci Sırada
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-0731-84282664
Şimdi İletişime Geçin

Çin'in Güç Pili Kurulum Hacmi Dünya Çapında Birinci Sırada

2023-05-17

hakkında en son şirket haberleri Çin'in Güç Pili Kurulum Hacmi Dünya Çapında Birinci Sırada

Güney Koreli SNE Research tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan verilere göre, 2023'ün ilk çeyreğinde CATL (300750) %35'lik küresel pazar payıyla ilk sırada yer alırken, BYD (002594) %16,2'lik küresel pazar payıyla ikinci sırada yer aldı. ve Çinli pil üreticileri, güçlü piller için %50'nin üzerinde bir küresel pazar payına sahipti.

Sektör uzmanları, yeni enerjili araç satışlarının ilk çeyrekte dibe vurduğunu söylüyor, ancak ikinci çeyrekte, Hammadde fiyatlarının düşmesi ve talebin canlanmasıyla birlikte akümülatörlerin en yoğun sezona girmesi bekleniyor.

 

Pazar payı devam ediyorartan

 

 

SNE Research verilerine göre, bu yılın ilk çeyreğinde dünya genelinde yeni tescil edilen elektrikli araç aküsü kurulumlarının toplam sayısı, bir önceki yıla göre %38,6 artarak 133 GWh'ye ulaştı.Çin Otomobil Derneği tarafından Ocak-Mart döneminde yayınlanan verilere göre, Çin'deki akülerin kümülatif kurulu kapasitesi yıllık %28,4 artışla 65,9 GWh oldu.

 

CATL, ilk çeyrekte %35'lik küresel pazar payıyla küresel güç pili kurulum hacminde birinci sırada yer aldı;BYD ise %16,2'lik küresel pazar payıyla ikinci sırada yer alıyor.Veriler, bu yılın ilk çeyreğinde CATL ve BYD'nin yükleme hacminin bir önceki yıla göre sırasıyla %35,9 ve %115,5 artarak 46,6GWh ve 21,5GWh'ye ulaştığını gösteriyor.

 

Son yıllarda, Çinli elektrikli pil şirketlerinin küresel pazar payı sürekli olarak artarken, yerleşik bir pil üreticisi olarak Güney Koreli güçlü pil devleri LG , SK ve Samsung SDI'nın küresel pazar payı genel olarak düşüş eğilimi göstermiştir.

2022'de LG New Energy, SK ve Samsung SDI, 2021'e kıyasla yüzde 6,5 puan düşüşle küresel elektrikli araç aküsü pazarının %23,7'sini birlikte oluşturdu. Öte yandan, Çin'deki en büyük akü üreticisi CATL 2021'deki %33'ten 4 puanlık bir artışla 2022'de %37'lik küresel pazar payına ulaştı. Diğer altı Çinli güç pili üreticisiyle birlikte küresel pazar payı, 2021'deki %48,2'den önemli bir artışla %60,4'e ulaştı. .

 

CITIC Menkul Kıymetler Araştırma Raporu, 2023'ü dört gözle bekleyen pil üreticilerinin gelir ve kar marjı büyümesi konusunda iyimser olmaya devam ettiğine ve küresel pil pazarının büyümesi ve vergi sübvansiyonlarının kar marjları üzerindeki itici gücü konusunda iyimser olduğuna işaret etti.Yakın zamanda düzenlenen Çin Otomotiv Güç Akü Endüstrisi İnovasyon İttifakı Konferansı, 2023 yılına kadar Çin'de akü kurulumu talebinin yıllık %39,3 artışla 409,9 GWh'ye ulaşacağını belirtti.

 

SNE Research, 2035 yılına kadar küresel elektrikli araç satışının yaklaşık 80 milyon adet olacağını ve penetrasyon oranının yaklaşık %90'a ulaşmasının beklendiğini tahmin ediyor.Elektrikli araç ikincil pillerine olan talep de 2023'te 687GWh'den 2035'te 5.3TWh'ye yükselecek.

hakkında en son şirket haberleri Çin'in Güç Pili Kurulum Hacmi Dünya Çapında Birinci Sırada  0

 

Güçlü pazar talebi

 

Çin'in yeni enerji taşıtı endüstrisinin hızla gelişmesiyle, pazara girme oranı artıyor ve bu da pil işletmelerine güçlü bir talep getirdi.Elektrikli araç pilleri, elektrikli motosiklet pilleri, OEM pil paketi gibi tek elden özelleştirilmiş lityum pil ürünlerine odaklanan, güç pil paketlerinin Ar-Ge, üretim, satış ve servisi konusunda uzmanlaşmış bir üretici olan 2011 yılında kurulan CTS'miz vesaire...

 

Zengin deneyime sahip yirmi kişilik Ar-Ge ekibi ile CTS, yüksek enerji yoğunluğuna sahip birinci sınıf lityum hücreleri seçerek ve hücreleri farklı şekil ve boyutlarda paketler halinde birleştirerek orta ve üst düzey pazarlar için güç pili özelleştirmeye odaklanır.Tüm piller aşağıdaki güvenlik testi standartlarına göre üretilmektedir.

Ürünlerin daha yüksek kalitede olmasını sağlamak için her zaman sıkı kalite kontrolünü takip ettik."Önce müşteriler, yaşam kalitesi" konseptiyle, her detayın üretimi yoluyla ISO 9001 ve TS16949 yönetim sistemini kesinlikle takip ediyoruz, her pil teslim edilmeden önce kesinlikle test edilmelidir.

 

Güç pilleriyle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, teşekkür ederim

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite EV Pil Paketi Tedarikçi. telif hakkı © 2021-2024 Hunan CTS Technology Co,.ltd . Her hakkı saklıdır.