Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Güç Akü Sisteminde Sıvı Soğutma sisteminin uygulanması
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-0731-84282664
Şimdi İletişime Geçin

Güç Akü Sisteminde Sıvı Soğutma sisteminin uygulanması

2023-05-10

hakkında en son şirket haberleri Güç Akü Sisteminde Sıvı Soğutma sisteminin uygulanması

 

 

Binek otomobiller için IP67 şartının bir zorunluluk haline gelmesiyle birlikte, güç akülerinde sıvı soğutma sistemleri yaygın olarak kullanılmaya başlandı.

 

Sıvı soğutmalı plakanın tanımı: Bir güç pil sisteminde, pilin çalışmasıyla aşırı ısı üretilir.Isı, pil veya modül ile plaka tipi alüminyum cihazın yüzeyi arasındaki temas yoluyla aktarılır ve nihai olarak cihazın iç akış kanalından geçen soğutma sıvısı tarafından taşınır.

Sıvı soğutma plakaları için genel gereklilikler

 

Yüksek ısı dağıtma gücü,aşırı sıcaklık artışını önleyerek güç pilinin çalışması sırasında üretilen fazla ısıyı zamanında dışa aktarabilir;

 

Yüksek güvenilirlik, karayolu taşıtı ortamlarında, titreşim, darbe, yüksek ve düşük sıcaklık değişimli ortamlarda çalışmak, çoğu ürün için nispeten zorlu bir çalışma koşuludur.Bununla birlikte, güç pillerinin voltajı genellikle birkaç yüz volttur ve soğutma sıvısı sızıntısı ciddi bir sorundur.İyi yalıtım performansına sahip bir soğutma sıvısı kullansanız bile, dış kirliliklerle karşılaştığınızda yalıtım performansı hemen düşecektir.Bu nedenle, soğutma plakası sızdırmazlığının güvenilirliği çok önemlidir;

 

Hassas ısı dağılımı tasarımıLityum pillerin performans gerekliliklerinden kaynaklanan sistem içindeki aşırı sıcaklık farkını önler.Pillerin performansı ve eskimesi, çalışma sıcaklığı ile yakından ilişkilidir;

 

Soğutma plakasının ağırlığı için katı gereksinimler, güç pil sistemindeki enerji yoğunluğunun peşinden geliyor.Sistemin enerji yoğunluğunu ciddi şekilde düşüren soğutma sistemleri, hem müşteriler hem de tasarımcılar için kesinlikle kabul edilemez.

 

 

CTS ne tür bir sıvı soğutma plakası kullanıyor?lütfen aşağıdaki resimleri kontrol edin, normalde soğutma plakasını pil paketinin alt kısmına koyarız, pil sıcaklığını pilin çalışması için uygun sıcaklık aralığında tutmak için ayarlayabilir;Pil takımı içindeki en yüksek ve en düşük sıcaklıklar arasındaki farkı azaltın.Soğutma sistemi dışında, entegre pil ısıtma sistemi de yapabiliriz.Pil termal yönetim sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, teşekkürler!

hakkında en son şirket haberleri Güç Akü Sisteminde Sıvı Soğutma sisteminin uygulanması  0

  hakkında en son şirket haberleri Güç Akü Sisteminde Sıvı Soğutma sisteminin uygulanması  1

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite EV Pil Paketi Tedarikçi. telif hakkı © 2021-2024 Hunan CTS Technology Co,.ltd . Her hakkı saklıdır.