Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Elektrikli araba aküleri hakkında her şey
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-0731-84282664
Şimdi İletişime Geçin

Elektrikli araba aküleri hakkında her şey

2022-11-28

hakkında en son şirket haberleri Elektrikli araba aküleri hakkında her şey

Elektrikli araba aküleri hakkında her şey

Elektrikli araba pilleri, nasıl çalıştıkları ve nasıl geri dönüştürüldükleri hakkında bilgi edinin.

 

hakkında en son şirket haberleri Elektrikli araba aküleri hakkında her şey  0

Elektrikli araba aküleri nasıl çalışır?

 

İçten yanmalı motorlu arabaların yanan benzin veya dizelden enerji aldığı yerde, elektrikli bir araç gücünü doğrudan büyük bir pil paketinden alır.

Bunlar, cep telefonunuzdaki lityum-iyon (Li-ion) pilin büyütülmüş bir versiyonu gibidir - EV'ler telefon gibi tek bir pil kullanmaz, bunun yerine binlerce ayrı Li-iyondan oluşan bir paket kullanırlar. birlikte çalışan iyon hücreleri.Araba şarj olurken, pillerinin içinde kimyasal değişiklikler yapmak için elektrik kullanılır.Yoldayken, bu değişiklikler elektrik üretmek için tersine çevrilir.

hakkında en son şirket haberleri Elektrikli araba aküleri hakkında her şey  1

Elektrikli araba aküsü teknolojisi

EV pilleri, sürüş sırasında meydana gelen 'deşarj' ve araç prize takıldığında 'şarj' döngülerinden geçer. Bu işlemin zaman içinde tekrarlanması, pilin tutabileceği şarj miktarını etkiler.Bu, şarj etmek için her yolculuk arasında gereken mesafeyi ve süreyi azaltır.Çoğu üreticinin pilleri için beş ila sekiz yıllık bir garantisi vardır.Yine de,Mevcut tahmin, bir elektrikli araba aküsünün 10 – 20 yıl dayanacağı yönünde.değiştirilmeleri gerekmeden önce.

Akü ve arabanın elektrik motoru nasıl çalışır?birlikte şaşırtıcı derecede basittir - pil, tekerlekleri çalıştıran bir veya daha fazla elektrik motoruna bağlanır.Gaz pedalına bastığınızda araç, akülerde depolanan enerjiyi kademeli olarak tüketen motora anında güç besler.

Elektrik motorları aynı zamanda jeneratör görevi de görür, bu nedenle ayağınızı gazdan çektiğinizde araba ileri hareketini tekrar elektriğe dönüştürerek yavaşlamaya başlar - bu, frene basarsanız daha güçlü olur.Bu rejeneratif frenleme, aksi halde kaybedilecek olan enerjiyi geri kazanarak tekrar aküde depolar ve böylece otomobilin menzilini artırır.

 

Elektrikli otomobil aküsü lityum-iyon

Lityum-iyon (Li-ion) pil, elektrikli araçlarda ve bir dizi taşınabilir elektronikte kullanılan bir tür şarj edilebilir pildir.Tipik kurşun-asit veya nikel-kadmiyum şarj edilebilir pillerden daha yüksek bir enerji yoğunluğuna sahiptirler.Bu, pil üreticilerinin pil paketinin toplam boyutunu azaltarak yerden tasarruf sağlayabileceği anlamına gelir.

Lityum ayrıca tüm metallerin en hafifidir.Ancak lityum-iyon (Li-ion) piller lityum metal içermez, iyon içerirler.İyonun ne olduğunu merak edenler için iyon, bir veya daha fazla elektronun kaybedilmesi veya kazanılmasıyla oluşan elektrik yüküne sahip bir atom veya moleküldür.

Lityum iyon piller ayrıca birçok alternatiften daha güvenlidirve pil üreticileri, beklenmedik bir pil arızası durumunda tüketicileri korumak için güvenlik önlemlerinin alındığından emin olmalıdır.Örneğin üreticiler, kısa bir süre içinde tekrarlanan hızlı şarj seansları sırasında pilleri korumak için elektrikli araçları şarj korumaları ile donatıyorlar.

Pil kapasitesi açıklandı

hakkında en son şirket haberleri Elektrikli araba aküleri hakkında her şey  2

elektrikli araba pil ömrü

 

Bir EV pili, bir araca güç sağlama kapasitesini kaybettiğinde, bir pil depolama sistemine katkıda bulunarak bir eve veya binaya güç sağlamak için kullanılabilir.Bir pil enerji depolama sistemi, daha sonra kullanılabilecek pillerden gelen enerjiyi depolar.

Evinize rüzgar veya güneş gibi yenilenebilir enerji ile güç sağlıyorsanız, onu bir EV piliyle de eşleştirebilirsiniz.Rüzgar ve güneş ışığının azaldığı gece boyunca kullanmak üzere saklayabilirsiniz.Veya gün boyunca güneş veya rüzgar enerjisinin yanında.Bu enerji üretme yöntemi, faturalardan tasarruf etmenize ve şebekeden kullandığınız enerji miktarını azaltmanıza yardımcı olabilir.

Elektrikli bir arabadaki pil, uzun yıllar dayanacak kanıtlanmış bir teknolojidir.Aslında EV üreticileri bunu garanti ediyor.Nissan, elektrikli araba akülerinin sekiz yıl veya 100.000 mil dayanacağını garanti ediyorörneğin veTesla benzer bir garanti sunuyor.

 

hakkında en son şirket haberleri Elektrikli araba aküleri hakkında her şey  3

 

 

Bu, cep telefonunuzun pili sadece birkaç yıl sonra yıpranmaya başladığında dikkate değer görünebilir, ancak bu süre zarfında yüzlerce kez tam olarak şarj edilip boşalabilir.Bu sözde şarj döngülerinin her biri, pilin ömründen sayılır: Belki 500 tam döngüden sonra, bir lityum iyon telefon pili, yeniyken sahip olduğu kapasitenin önemli bir bölümünü kaybetmeye başlar.

Bu bir telefonda sorun olmasa da, binlerce mil dayanacak şekilde tasarlanmış bir araba için yeterince iyi değil, bu nedenle EV üreticileri elektrikli araba pillerinin daha uzun süre dayanması için büyük çaba harcıyor.Bir EV'de piller 'arabelleğe alınır', yani sürücüler depoladıkları gücün tamamını kullanamazlar, bu da pilin geçtiği döngü sayısını azaltır.Akıllı soğutma sistemleri gibi diğer tekniklerle birlikte bu, elektrikli araba akülerinin uzun yıllar sorunsuz bir ömür vermesi gerektiği anlamına gelir.

Aslında, bir elektrikli araç aküsünün ömrünü korumak için üreticiler, zaman içinde bozulmayı telafi etmek için ek yedek kapasite olmasını sağlar.Elektrikli bir araç eskidikçe ve pil döngüsü değiştikçe, ek yedek kapasite kullanılır.Bu, aracın menzilinin akünün ömrü boyunca aynı kalmasını sağlar.Pil kapasitesi %80'in altına düştüğünde, sürücüler pilin menzilinde ve performansında bir düşüş fark etmeye başlayabilir.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite EV Pil Paketi Tedarikçi. telif hakkı © 2021-2024 ctsbattery.com . Her hakkı saklıdır.